دات نت نیوک
Menu

خبر


معرفی کتاب «گام به گام با اسکرچ » در برنامه« کتاب iT»

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
معرفی کتاب «گام به گام با اسکرچ  » در برنامه« کتاب iT»

 

کتاب« گام به گام با اسکرچ 3.24 » نوشته سعیده مفیدی نسب در نود و هفتمین برنامه « کتابIT » ، در صفحه اینستاگرام فرهنگ سرای فناوری اطلاعات معرفی شد.


به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای فناوری اطلاعات، این اثر برای کودکان و نوجوانان تهیه شده  است تا کدنویسی را به زبان ساده به آنان یاد دهد. سعیده مفیدی نسب در کتاب گام به گام با اسکرچ ، همراه با تصاویر جذاب نحوه‌ی کدنویسی و برنامه‌نویسی را به زبانی ساده و با بیانی قابل فهم به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد.

اسکرچ یک زبان برنامه‌نویسی بسیار ساده و جذاب است که با روشی خلاقانه و جالب به شما کمک می‌کند تا با کنار هم قرار دادن بلوک‌ها، انیمیشن، بازی، داستان و کارت‌های موزیکالی بسازید. با اسکرچ می‌توانید پروژه‌هایی که ساختید را به دوستانتان هدیه دهید یا در اینترنت با دیگران به اشتراک بگذارید تا افراد دیگر آن را تکمیل کنند یا در مورد آن نظر بدهند. اسکرچ به شما کمک می‌کند که راه‌حل‌های درست را در زمان انجام پروژه پیدا کنید. با این نرم‌افزار می‌توانید به صورت آنلاین یا آفلاین کار کنید.

از زبان برنامه‌نویسی اسکرچ می‌توان به سادگی برای نوشتن برنامه‌های کامپیوتر استفاده کرد، چون یادگیری و به کار بردن دستورات آن در برنامه بسیار ساده‌تر از زبان‌های دیگر برنامه‌نویسی است.

این کتاب توسط انتشارات روشنگران راه فردا منتشر شده است. جهت تهیه کتاب می توانید به آدرس www.roshangaranerahefarda.com  مراجعه کنید.

برنامه « کتابIT  » هر هفته  به معرفی تازه ترین کتاب های منتشر شده در حوزه فناوری اطلاعات می پردازد. برای تماشای برنامه های قبلی به پیج اینستاگرام فرهنگ سرا به نشانی: itfarhangsara   مراجعه کنید.

> ایجاد شده توسط:babaei
>دسته بندی:خبر مهم
تعداد بازدید 15 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.