دات نت نیوک
Menu

خبر


سامانه راهبران به سوالات معلمان درباره شاد پاسخ می‌دهد

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
سامانه راهبران به سوالات معلمان درباره شاد پاسخ می‌دهد

سیزدهمین نشست تخصصی شب‌های فناوری با موضوع خانواده و شبکه اجتماعی دانش‌آموزی (شاد) دوشنبه 14 مهر ساعت 17 به صورت گفتگوی زنده از کانال آپارات  فرهنگسرای فناوری اطلاعات با حضور رحمان عیسی زاده نشلی رئیس گروه هوشمندسازی مدارس وزارت آموزش و پرورش و کیوان نقره کار کارشناس صدا و سیما و کارآفرین حوزه آموزش پخش شد.


به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای فناوری اطلاعات، عیسی زاده در این نشست گفت: ما وارد یک زیست بوم جدید شده‌ایم و این بستر می‌تواند آموزش را بین معلمان و دانش‌آموزان مبادله کند.

شاد پلتفرم آموزشی است

وی افزود: ما بیش از دو دهه بر روی آموزش الکترونیک کار می‌کنیم اما مولفه‌هایی که اکنون وجود دارد تغییر کرده است. ما در گذشته تولید محتوای الکترونیک داشتیم اما اکنون پلتفرم آموزشی لازم است‌.

رئیس گروه هوشمندسازی مدارس وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ما باید در کشور به زیرساخت توجه کنیم تا بتوانیم در آموزش و پرورش زیرساخت مناسبی برای ارائه آموزش‌ها داشته باشیم لذا با وجود مولفه‌های جدید زیست بوم جدید شکل گرفت.

محتوای درسی در شاد بروزرسانی می‌شود

عیسی زاده افزود: شبکه شاد یک پیام رسان است اما ما به دنبال یک سیستم یاددهی یادگیری هستیم. محتوای درسی آماده در شبکه شاد وجود دارد که در حال بروزرسانی است.

وی اشاره کرد: ایجاد کانال‌های مختلف در شبکه شاد یکی از قابلیت‌های شاد است؛ ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در کانال دانش‌‌آموزان و ۱۰۴ هزار مدیر مدرسه در کانال مدیران این شبکه عضو هستند. همچنین ۶۴۵ هزار معلم در این شبکه احراز هویت شدند.

رئیس گروه هوشمندسازی مدارس وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: اکنون بیشتر بر روی گروه‌های درسی که از سوی معلمان مدیریت می‌شود و تولید محتوای معلمان تمرکز داریم.

سامانه راهبران

عیسی زاده درباره ارتباط بین هوشمندسازی مدارس و شبکه شاد گفت: شبکه شاد یک بستر یاددهی یادگیری است که مسایل فنی این شبکه را رصد می‌کنیم. در سامانه راهبران سوالات مربوط به شاد پاسخ داده می‌شود در ۷۳۵ منطقه آموزش و پرورش ۳ راهبر معرفی شده‌اند که در این سامانه به نشانی rahbaran.medu.ir به سوالات پاسخ می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در شبکه شاد کانال‌های اختصاصی آموزش و پرورش وجود دارد درباره اینترنت شبکه شاد گفت: در مجموع در فضای اینترنتی قطع و وصلی وجود دارد اما پیگیر مشکل کند بودن اینترنت شاد هستیم.

رئیس گروه هوشمندسازی مدارس وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: اینترنت شاد رایگان است و اگر دیده شد هزینه‌ای کم می‌شود می‌توان با شماره‌ای که وزیر ارتباطات اعلام کرده است این موضوع را گزارش داد.

آپلود و دانلود رایگان است

عیسی زاده درباره بسته‌های رایگان اینترنتی شاد گفت: هر موضوعی در شاد دانلود و آپلود می‌شود هزینه‌ای برای کاربر ندارد. اکنون در شاد بخش آزمون طراحی شده است و در پرونده تحصیلی دانش‌آموز ثبت می‌شود.

وی درباره تامین آموزش‌های معلمان افزود: بحث توانمندسازی معلمان بسیار مهم و برای شاد نیز دوره‌هایی تعیین شده است. تلویزیون نیز در این باره اقداماتی انجام می‌دهد سامانه راهبران سامانه خوبی برای معلمان است.

توسعه شبکه شاد در دستورکار است

رئیس گروه هوشمندسازی مدارس وزارت آموزش و پرورش گفت: فضا برای همکاری بخش خصوصی با شبکه شاد باز هست چراکه آموزش و پرورش با کمک دستگاه‌ها می‌تواند ماموریت‌های خود را به خوبی ایفا کند.

عیسی زاده افزود: در شاد بخش سلامت را داریم تا بتوانیم از چاقی دانش‌آموزان نیز به دلیل استفاده زیاد از برنامه‌های فضای مجازی جلوگیری کنیم. اما نقش والدین در این باره موثر خواهد بود. در مجموع ما توسعه شبکه شاد را در دستورکار داریم.

> ایجاد شده توسط:babaei
>دسته بندی:
تعداد بازدید 33 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.