دات نت نیوک
Menu

خبر


کارگاه آموزشی مبانی بلاکچین برگزار شد

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
کارگاه آموزشی مبانی بلاکچین برگزار شد

کارگاه آموزشی مبانی بلاکچین در یازدهمین برنامه « تازه های نشر IT» با تدریس سیاوش تفضلی، مترجم کتاب مبانی بلاکچین، ۹ اردیبهشت در فرهنگسرای فناوری اطلاعات و با همکاری انتشارات راه پرداخت برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای فناوری اطلاعات، تفضلی، در ابتدای این کارگاه دو ساعته، با بیان اینکه بلاکچین مفهومی مفصل است، هدف از برگزاری این کارگاه را ارائه یک روایت اولیه و تصویر کلی از بلاکچین بیان کرد تا حاضران در کارگاه، در مطالعات بعدی‌شان درباره بلاکچین، به‌مرور با مفاهیم و پیچیدگی‌های بلاکچین آشنا شوند.

او در ادامه به معرفی شبکه‌های متمرکز و غیرمتمرکز، تابع هش، رمزنگاری کلید عمومی، امضای دیجیتال، چگونگی عملکرد شبکه بیت‌کوین و ساختار شماتیک بلوک‌ها و عمل ماین کردن پرداخت.

سوالات حاضران در بخش پرسش و پاسخ در انتهای کارگاه، نشان از علاقه آنها به بحث ماینینگ و میزان برگشت سرمایه آن داشت.

کتاب مبانی بلاک چین، با حمایت پرداخت الکترونیک سپهر توسط راه پرداخت ترجمه و منتشر شده است. نویسنده این کتاب، در ۲۵ گام مختصر و مفید، مبانی تکنولوژی بلاکچین را به شیوه‌ای غیرفنی و ساده توضیح می‌دهد و لذا با وجود ماهیت فنی بلاکچین، خواندن این کتاب بدون برخورداری از دانش و مهارت بالا در علوم کامپیوتر، ریاضی، برنامه‌نویسی و کرپیتوگرافی بسیار آسان است.

> ایجاد شده توسط:babaei
>دسته بندی:خبر مهم،گزارش
تعداد بازدید 73 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.