دات نت نیوک
Menu

خبر


رویداد "تازه‌های فین‌تک" در باغ کتاب برگزار شد

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
رویداد "تازه‌های فین‌تک"  در باغ کتاب برگزار شد

رویداد "تازه‌های فین‌تک" با مشارکت فرهنگسرای فناوری اطلاعات و پایگاه خبری راه پرداخت، 15 اسفند در باغ کتاب تهران برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای فناوری اطلاعات،  در این رویداد 7 کتاب منتشر شده در حوزه فین تک معرفی شدند. سید مرتضی بکا، رئیس هیات مدیره موسسه ملل، با حضور در رویداد تازه‌های فین‌تک گفت: "دوران انقلاب زیرساخت‌هایی به وجود آمد و بر اساس آن نیاز به تحول وجود داشت. اگر تحول فقط شعار و بدون عملکرد باشد، ماندگار نخواهد بود.

او با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید در جامعه و میان نخبگان ما ایجاد شود تا به عملکرد تبدیل شود، گفت: " این مهم  نباید درحد همایش و صحبت باقی بماند. تا زمانی که برای یک تحول، زیرساخت فکری و فرهنگی در نخبگان جامعه نباشد تغییر به وجود نخواهد آمد. نخبگان جامعه ما در این مملکت سرمایه‌گذاری نمی‌کنند بسیاری از مردم کسب درآمد می‌کنند اما پول را در خانه خودمان خرج نمی‌کنند. این تفکر ضد اقتصاد مقاومتی است. ما و نخبگان جامعه ما در کشور خودمان باید تلاش کنند.

بکا با بیان اینکه ابزارها در زمان‌های مختلف باعث پیشرفت جامعه بشریت می‌شوند، گفت: "مبارزه با ابزار هرگز فایده نخواهد داشت. ما باید به استقبال ابزارها برویم و به میزانی که در جامعه تسهیل ایجاد کنند مطلوب هستند. ارزهای رمزنگاری‌شده هم می‌تواند موجب سهولت شوند و هم می‌تواند ثمرات نامطلوبی داشته باشد. اگر جامعه‌ای در برابر پدیده‌ای قانون نداشته باشد موجب ناهنجاری می‌شود.

به گفته بکا کتاب بلاکچین و قانون هم در این مسیر گام برداشته است. مفادی که در این کتاب هست توصیه‌ای است برای اینکه بلاکچین و رمزارزها را قانونمند کنیم و نیاز جامعه را با این تکنولوژی رفع کنیم.

در ادامه حامد حیدری، مترجم کتاب بلاکچین و قانون به معرفی این کتاب پرداخت و  گفت: "یک قسمت از کتاب بلاکچین و قانون به چگونگی شکل‌گیری بلاکچین و دیگری مربوط به قانون‌گذاری در این عرصه است. بلاکچین خودمختار، غیرمتمرکز و شفاف است و به نظر می‌رسد اعمال کنترل دولت‌ها بر آن ممکن نیست. اما خود سیستم‌های بلاکچین با واسطه‌هایی در ارتباط هستند که می‌توان آنها را کنترل کرد.

 

او ادامه داد: "باید قبول کنیم سیستم‌های بلاکچینی تحت تصمیمات مردم عمل می‌کنند. استفاده از ارزهای رمزنگاری شده به ما کمک می‌کنند از بسیاری دشواری‌ها عبور کنیم و این مسیر برای ما راحت‌تر شود."

مهدی فقیهی، رییس هیات مدیره شرکت داده‌ورزی سداد در رویداد "تازه‌های فین‌تک" گفت که اگر به هر فناوری از جنبه‌های فنی آن نگاه کنیم برای توسعه آن و تعامل با افراد نیازمند این است که در آن اکوسیستم الزاماتی برای آن در نظر گرفته شود مانند آموزش و کتاب که ارتباط را با انسان‌ها برقرار کند.

او ادامه داد :"فراتر از آن این است که این محتوا را در فضای بزرگتری توسعه دهیم. گفتمان‌سازی ایجاد شود تا فناوری توسعه و نفوذ پیدا کند. شرکت داده‌ورزی سداد در همین راستا و رسالتی که برای خود در نظر گرفته از کتاب انقلاب بلاکچین حمایت کرده است."

محمد کاظم کاظمی راد، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پرداخت الکترونیک سپهر در رویداد " تازه‌های فین‌تک" گفت: "هوای تازه به خودی خود رخ نمی‌دهد. منشا آن خود ما هستیم. ما و افرادی که در حوزه بانک، پرداخت و سایر فناوری‌های نو فعالیت می‌کنند زنجیره‌ای برای ایجاد هوای تازه هستیم. اگر از دیگران انتظار داشته باشیم انتظار بیهوده‌ای است.  ما سعی کردیم با حمایت از انتشار کتاب مبانی بلاکچین و کمک دوستان سهم کوچکی در ایفای این نقش و تحول در این حوزه داشته باشیم."

 سیاوش تفضلی، مترجم کتاب مبانی بلاکچین درپایان درباره چگونگی ترجمه این کتاب گفت :"دلیل اینکه دنبال این کتاب رفتم جالب است. در زمانی که همایش‌های بلاکچینی زیاد شده بود تماس‌های مختلفی از بانک گرفته می‌شد و کسانی که به سرورهای بانکی دسترسی داشتند تصور می‌کردند می‌توانند از این سرورها برای ماینینگ استفاده کنند. می‌توان گفت این کتاب می‌تواند جلوی خیلی از سواستفاده‌های این‌چنینی که فایده‌ای هم ندارد، بگیرد."

> ایجاد شده توسط:babaei
>دسته بندی:خبر مهم،گزارش
تعداد بازدید 34 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.