دات نت نیوک
Menu

خبر


نشست خبری یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در فرهنگ سرای فناوری اطلاعات برگزار شد

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نشست خبری یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در فرهنگ سرای فناوری اطلاعات برگزار شد

نشست خبری یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از اصحاب رسانه و مسئولان برگزاری جشنواره در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار شد.


 

 به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای فناوری اطلاعات،در این نشست خبری که با حضور رضا الفت نسب سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی و دبیر جشنواره، میلاد احرام پوش، هم بنیان‌گذار جشنواره وب و موبایل ایران و شایان شلیله، دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی تهران و پوریا سیم چی رییس فرهنگ سرای فناوری اطلاعات برگزار شد، شرایط شرکت در جشنواره یازدهم و برنامه‌های این جشنواره اعلام شد.

فرهنگ سرای فناوری اطلاعات به دنبال ایفای نقش شتابدهنده است

در ابتدای این نشست، پوریا سیم چی، رییس فرهنگ سرای فناوری اطلاعات  ضمن خوشامدگویی به خبرنگاران در این نشست گفت: این فرهنگ سرا امسال میزبان نشست خبری جشنواره وب و موبایل ایران است و این میزبانی را در راستای هدف خود برای فرهنگ سازی در حوزه فناوری اطلاعات انجام می دهد.

وی افزود: فرهنگ سرای فناوری اطلاعات توسعه و گسترش فناوری اطلاعات را در سراسر شهر تهران به عهده دارد و در این راستا دوره های تخصصی و عمومی را در سطح شهر تهران حمایت می کند.

سیم چی تصریح کرد:‌ از سوی دیگر ما به نوعی خود را شتابدهنده می‌دانیم و امکانات و فعالیت‌های فرهنگ سرا در اختیار کسب و کارها و استارت آپ هایی است که قصد فعالیت در این حوزه را دارند.

رییس فرهنگسرای فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پذیرای طرح های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات هستیم و این رویکرد براساس تأکیدات رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.

جشنواره وب، امسال منتظر داوری میلیونی مردمی است / اپ‌ های موبایل از وب‌سایت‌ها پیشی گرفته‌اند

 

دبیر جشنواره وب و موبایل ایران از حضور میلیونی داوران مردمی خبر داد و گفت:‌رای گیری جشنواره وب و موبایل ایران توسط کاربران وب و اپ‌ها انجام می‌شود و امسال منتظر مشارکت میلیونی مردمی در این داوری هستیم.

ثبت نام جشنواره وب آغاز شده است، کاندیداها ۱ بهمن معرفی می‌شوند

شایان شلیله، هم بنیان گذار و دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی تهران در این نشست با اشاره به آغاز ثبت نام جشنواره وب و موبایل از یکم مهر ماه ۱۳۹۷، اظهار داشت: یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران با حضور وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ایرانی آغاز شده است و تا آخر آبان ماه ادامه دارد.

شلیله افزود: جشنواره وب از نظر اجرا به سطح استاندارد نزدیک شده است و فرایندهای ثبت نام و رأی گیری همچون سال گذشته انجام می شود. داوری مردمی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها از ۵ آذر آغاز شده و داوری تخصصی نیز از ۱ آذر کلید می خورد.

دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی تهران تصریح کرد: کاندیداها در ۱ بهمن معرفی می‌شوند و پس از آن شورای داوری برگزار می‌شود و سپس کاندیداهای نهایی در هر بخش، در معرض داوری نهایی قرار گرفته و برگزیدگان در مراسم اختتامیه در تاریخ ۲۵ بهمن و ۲۶ بهمن در کنفرانس سالانه وب و موبایل ایران معرفی می‌شوند.

شلیله از شرکت ۴۴۴ وب سایت در ۱۰ روز نخست ثبت نام خبر داد و گفت:‌ ۱۵۰ وب سایت جدید در جشنواره ثبت نام کرده‌اند و ۵۴ اپ جدید ios داریم. ثبت نام اپ های اندروید از طریق کافه بازار انجام می‌شود که هنوز آغاز نشده است.

 

دولت حامی معنوی جشنواره وب و موبایل ایران است

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی کشور در نشست خبری یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران به حمایت معنوی دولت از کسب و کارهای اینترنتی اشاره کرد و گفت:‌ این جشنواره توسط بخش خصوصی برگزار می‌شود اما دولت و نهادهای عمومی به عنوان حامی معنوی جشنواره وب و موبایل ایران حضور دارند.

رضا الفت نسب افزود: وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات، ستاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری، مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت بازرگانی، اتحادیه کشور کسب و کارهای اینترنتی، اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سازمان فناوری اطلاعات شهر تهران، اتاق اصناف تهران، اتاق بازرگانی و فرابورس از جمله حامیان معنوی این دوره از جشنواره هستند.

دبیر جشنواره وب و موبایل ایران خاطرنشان کرد:‌ امسال انتظار رأی میلیونی مردمی در جشنواره را داریم و این سطح از مشارکت در هیچ رویداد دیگری از این حوزه دیده نشده است که نشان از تثبیت جشنواره وب و موبایل ایران دارد.

 

اپلیکیشن‌های موبایل در جشنواره از وب‌سایت‌ها پیشی گرفتند

میلاد احرام پوش، هم بنیان‌گذار جشنواره وب و موبایل ایران در نشست خبری جشنواره با اشاره به رشد چشمگیر اپلیکیشن های موبایل در ایران گفت:‌ سال ۹۲ نزدیک به ۲ میلیون گوشی هوشمند در کشور وجود داشت و اکنون این آمار از ۶۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۹۶ گذشته است. از این رو اپ‌های موبایل نیز با اقبال زیادی روبرو شده‌اند.

احرام پوش افزود: سال گذشته آمار اپ‌های شرکت کننده در جشنواره وب و موبایل ایران از وب‌سایت‌ها بیشتر شد و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز این آمار بیشتر باشد.

وی به حضور گسترده اپ های اندروید در جشنواره اشاره کرد و گفت:‌ اپ‌های اندروید از فراوانی زیادی در سال گذشته برخوردار بودند و در حوزه ios نیز شاهد حضور اپ های خوبی بودیم و امیدواریم امسال نیز در مهم‌ترین رویداد وب و موبایل ایران، شاهد حضور اپ های جدید و پر مخاطبی باشیم تا برگزیدگان از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

> ایجاد شده توسط:babaei
>دسته بندی:خبر مهم،گزارش
تعداد بازدید 106 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.