دات نت نیوک
Menu

 

 

 

سومین همایش توسعه دهندگان ای او اس ایران

 

با همکاری فرهنگسرای فناوری اطلاعات

 

 

 

سومین همایش « توسعه دهندگان iOS ایران » برگزار شد

سومین همایش«توسعه دهندگان iOS ایران» با همکاری فرهنگ سرای فناوری اطلاعات و دبیرخانه این همایش با حضور جمعی از برترین برنامه نویسان و بازی سازان مطرح کشور، جمعه 23 شهریور از ساعت 8 تا 17 در فرهنگ سرای اندیشه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای فناوری اطلاعات، در ابتدای این همایش آرش سروری، دبیر راهبردی و همچنین مجری برنامه به اعلام کنداکتور برنامه پرداخت. سپس پوریا سیم چی رئیس فرهنگ سرای فناوری اطلاعات، ضمن خوشامدگویی به میهمانان برنامه به معرفی فعالیت های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگ سرای فناوری اطلاعات پرداخت و گفت: فرهنگ سرای فناوری اطلاعات با هدف ارائه برنامه های تخصصی با محوریت IT فعالیت می کند. این فرهنگسرا در کنار فعالیت های تخصصی خود از استارت آپ ها گرو های تخصصی و کانون های فعال در حوزه فناوری اطلاعات  حمایت می کند و تاکنون کانون هایی مانند کانون توسعه IOT، کانون رباتیک و .... در این مرکز راه اندازی شده است.

سیم چی در ادامه افزود: من از دبیرخانه همایش و علاقمندان به حوزه iOS  دعوت می کنم تا با تشکیل کانون در فرهنگ سرای فناوری اطلاعات، این فعالیت ها را به طور مستمر در طول سال ادامه دهند تا بتوانیم ایده های نو را در این عرصه معرفی و توسط خود اعضاء به اجرا در بیاوریم.

سپس عارف دین محمدی استاد سوییفت لاتیک دانشگاه صنعتی شریف به سخنرانی با موضوع آشنایی با زبان برنامه نویسی سوئیفت و اهداف برنامه نویسان پرداخت.

در ادامه این رویداد یک روزه نوید میرزا آقازاده برنامه نویس iOS  که سمت بنیانگذار و دبیر همایش را نیز به عهده دارد، چگونگی جهانی شدن و انتشار اپ ها در اپ استورهای ایرانی و خارجی را تشریح و بررسی کرد.

بخش دوم برنامه با سخنرانی سجاد گودرزی مدیریت توسعه iOS پیام رسان سروش آغاز شد.

 وی اطلاعات جامعی را همراه با تجربیات مفید در مورد پیام رسان سروش بیان کرد و به بررسی چالش های طراحی اپ پیام رسان موبایلی در ایران پرداخت.   

بعد از سخنرانی مدیر توسعه iOS  پیام رسان سروش،  نوبت به اجرای پنل برنامه نویسان موبایلی با مدیریت آرش سروری با موضوع برنامه نویسی موبایل، مزایا، مشکلات و چالش ها و تجربیات صفر تا صد رسید. اعضای شرکت کننده در این پنل عبارت بود از: امیر وحید رودسری ( برنامه نویس iOS ، اندروید و سازنده اپلیکیشن های اطلاعات پرواز فرودگاه و پاتوپ )، سجاد گودرزی (مدیر تیم توسعه iOS پیام رسان سروش )، سعید سی سختی ( مدیر پروژه و مربی چابک )، سهیل شهیدی ( بنیانگذار payment 24، سهیل شیری (مدیر مارکتینگ سیب آپ)، مهدی حسین زاده ( سازنده اولین اپلیکیشن ضبط مکالمه  در iOS) 

بعد از استراحتی کوتاه همایش ساعت 14 با سخنرانی سینا شیری ( مدیر مارتکینگ سیب آپ ) در مورد اهمیت کاربران iOS ادامه پیدا کرد و پس از پاسخ به سوال شرکت کنندگان، پنل گفتگو بازی سازان موبایلی با هدایت آرش سروری و با موضوع چالش های بازی سازی موبایلی در ایران آغاز شد. در این پنل امیر حسین ناطقی (بنیانگذار بازی کوئیز اف کینگز)، حسین ابرار (مدیر تولید بازی دنده دو )، امیر صادقوند ( طراح گیم بتلفیش و فندق )، علی ناد علیزاده ( بنیانگذار استدیو بازی سازی تاد ) شرکت کردند.

آخرین سخنرانی درمورد اصول UX ، UI در طراحی اپلیکیشن های  iOSتوسط حسین لطفی ارانه شد و در انتها شرکت کنندگان داوطلب ایده های خلاقانه و نوآورانه خود را بیان کردند و مدیران هم به اعلام نیرو های متخصص مورد نیاز خود پرداختند.

سومین همایش«توسعه دهندگان  iOSایران» با گرفتن عکس و امضای یادگاری شرکت کنندگان و مجریان  در ساعت 17 به پایان رسید.

برای دیدن گزارش تصویری کلیک کنید.

همایش کجا برگزار می شود؟!

مکان برگزاری

تهران ، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، پارک اندیشه ، فرهنگسرای اندیشه