دات نت نیوک
Menu

درباره ما

فرهنگسراي فناوري اطلاعات فعاليت خود را از دي ماه سال 1382 زير نظر سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران آغاز كرده است.اين فرهنگسرا با وسعت 1200 متر مربع داراي 4 طبقه می باشد و در تقاطع خيابان هاي كارگر و جمهوري واقع شده است.فرهنگسرای فناوری اطلاعات یکی از معدود مراکز فرهنگی شهر تهران است که هدف خود را برای تمرکز بر روی زمینه های گوناگون تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات گذاشته است.این مرکز دارای امکاناتی چون: کتابخانه تخصصی، استودیو، سالن اجتماعات و واحد آموزش است.

 

 

کتابخانه تخصصی

كتابخانه تخصصي فناوري اطلاعات يكي از معدود كتابخانه هاي تخصصي در حوزه ي كامپيوتر و فناوري اطلاعات در سطح شهر تهران است و داراي3000جلد كتاب تخصصي و 900 جلد كتاب كمك آموزشي در مقاطع دكتري، ارشد، كارشناسي و كارداني مي باشد.

دراین کتابخانه بخش کتاب های لاتين تخصصي، مرجع و نشريات و يك بخش 7000جلدي كتاب كودك ونوجوان با موضوعات عمومي همه روزه پاسخگوي مخاطبين و مراجعان است.

 برای آشنايي با عناوين كتاب ها وموضوعات مي توان از طريق سايت پورتال كتابخانه هاي سازمان فرهنگي به آدرس  WWW.TLIB.IR مراجعه و كتاب هاي خود را جستجو کرد. همچنين دسترسي كليه كاربران عضو وغير عضو به فهرست مدارك و موجودي كتابخانه هاي سازمان فرهنگي هنري از اين طريق امكان پذير است .

واحد آموزش

واحد آموزش فرهنگسراي فناوري اطلاعات به منظور ارايه خدمات آموزشي و مهارت‌افزايي تخصصي به شهروندان در حوزه فناوري اطلاعات از تيرماه 1383 آغاز به‌كارکرد. اين فرهنگ‌سرا بیش از 120 دوره تخصصی و عمومی برگزار می کند.

ماموريت‌هاي واحد آموزش فرهنگسراي فناوري اطلاعات عبارتند از:

 1. نيازسنجي محيطي و مخاطب‌شناسي تخصصی
 2. شناسايي، انتخاب و جذب مربیان و مدرسان خبره
 3. تشكيل و اداره كارگروه‌ تخصصی رایانه مطابق آخرين روش‌ها و فناوري‌هاي روز و تهیه و تنظیم کاربرگ های دوره های رایانه مربوط به مرکز آموزش (مستندات در سامانه سینا قابل بهره برداری است)
 4. برگزاری آزمون های هماهنگ مربیان گروه آموزشی رایانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
 5. برگزاری دوره های عمومی رایانه  نظیر مهارت های هفتگانه ICDL، گرافیک رایانه ، شهروند الکترونیکی و ... 
 6. برگزاری دوره های تخصصی گوناگون ویژه شهروندان نظیر دوره های بین المللیMCITP,CCNA,CCNP و...برای نخستین بار در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
 7. ارائه مشاوره های عمومی و تخصصی به شهروندان جهت اشاعه فرهنگ مناسب استفاده از رسانه های نوظهور، تهدیدها و فرصت ها، آشنایی با دولت الکترونیک وخدمات آنلاین و...
 8. برگزاری دوره های تخصصی ویژه همکاران محترم سازمان (طبق درخواست واحد آموزش و توسعه منابع انسانی سازمان) و ....
 9. برگزاری دوره های آموزشی در عرصه مهارت های علمی وعمومی، عرصه دین و اخلاق، عرصه ادب و هنر و عرصه مهارت های اجتماعی و فرهنگی
 10. برگزاری دوره های قرآنی ویژه شهروندان بصورت رایگان
 11. افزودن دوره های جدید آموزشی به درختواره سامانه سینا نظیر طراحی و ساخت اسباب بازی، هوا فضا، فالی و ....

ظرفيت‌ها و امكانات این واحد 6 كلاس آموزش رايانه،3 كلاس آموزش مشترک ویژه دوره های آموزشی زبان انگليسي، هنرهای تجسمی، صناعی و سنتی  و 1 کلاس کودک است.

 

 

 

استودیو

استودیوی شهید تقی ارغوانی فرهنگسرای فناوری اطلاعات با مساحت 65 متر مربع با فراهم آوردن مجموعه‌ای از تجهیزات فنی و به روز همراه با کادر تخصصی و کارآمد در راستای خدمت به مردم شریف شهر تهران و در جهت اعتلای فرهنگ، هنر و ادب این مرز و بوم، آماده همکاری با اهالی فرهنگ و ادب، رسانه‌های اجتماعی، دانشجویان، رادیو و تلویزیون، جامعه تئاتر و سینما، کسبه و بازاریان محترم (جهت تهیه و تولید گزارشات تصویری و تیزر از فعالیت های آنها) است. فضای اتاق ضبط (استودیو) حدود 50 متر مربع 5×9 و ارتفاع 3 متر ، اتاق فرمان (رژی) 15 متر (5×3 و ارتفاع 3 متر) مجهز به 3 دستگاه دوربین بلک مجیک (Black magic) با فرمت 4k، سیستم یکپارچه نورهای SMD مارک (SWIT) و مجهز به تجهیزات مانیتورهای الی جی و سامسونگ به صورت پخش و نمایش است. صدابرداری با میز (Roland 24Track studio) با میکروفونهای سونی 2 دستگاه و صدابرداری تصویری با میکروفونهای HF (سینایزر) (Sennheiser) 2 دستگاه انجام می شود. ضبط به صورت دیجیتال (LT) و (OLT) با فرمت Move و حجم و فرمت (FHD) 1080-1920 با میز Atem بلک مجیک و Hyper Deck انجام و امکان گویندگی، ضبط گروه‌های موسیقی، (دوبله) صداگذاری و ... وجود دارد.

لیست تجهیزات اصلی

 • سیستم ضبط تصویر 4K
 • سه دستگاه دوربین Black magic
 • ضبط از طریق هاردهای SSD با میز Hyper Deck, Atem
 • نورپردازی با سیستم‌های جدید Swit 5 شاخه SMD
 • صدابرداری تصویر با میکروفون های HF سینایزر آلمان
 • صدابرداری (جهت گویندگی، موزیک و آواز (Vocal) با میکروفون های سونی و میز صدای رولند 24 ترک استودیو (Roland 24 Track Studio)

 

 

فعالیت های فرهنگی و هنری

معاونت آفرينش و اجرا با مطالعه، برنامه‌ريزي و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي هنري اقدام به برگزاری برنامه های ذیل میکنند :

•  برگزاري مسابقه، همايش، نشست  های تخصصی، گردشگري

•  برگزاري جشن، مراسم و جشنواره

  برگزاري نمايشگاه و بازارچه

 

سالن اجتماعات

سالن اجتماعات فرهنگسرا با ظرفیت 100 نفر و امکانات سمعی و بصری، فضای مناسبی را برای برگزاری همایش ها، نشست ها و مراسم های دیگر در راستای ماموریت اصلی فرهنگسرا برای شهروندان و علاقمندان فراهم کرده است.

نام مسئول پست سازمانی شماره تلفن
علی صادقی رییس فرهنگسرا 66902135
مرتضی جلالی مسئول دفتر ریاست 66902135
سعید جمشیدی

 معاون پشتیبانی و برنامه ریزی

66902142
مجید پرحلم

معاون آفرینش و اجرا

66902138
حمیده آقابابایی رییس واحد روابط عمومی 66902125
وحیده پورقربان رییس واحد آموزش 66902130
لیلا محمودی رییس کتابخانه 66902134